Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Zakłady piłkę nożną – jak na nich zarabiać?

Piłka nożna, przynajmniej w naszej części globu, jest najpopularniejszą dyscypliną sportową. Owszem, można obstawiać wiele innych dyscyplin sportowych, od siatkówki, przez tenis, po żużel i koszykówkę. Są też w Polsce specjaliści od MLB (przyznaj szczerze, jesteś w stanie to oglądać? Nie! A grać?), snookera, futbolu amerykańskiego.

W naszym, wydaniu to jednak sporty niszowe. Skupmy się na piłce. Na zarabianiu na piłce. Czy jest to możliwe? Dla wielu nie, dla niektórych tak. Jak znaleźć się w tej drugiej grupie? Kierując się naszymi zasadami.

Minimalizacja ryzyka

Poprzez zmianę z zakładów trzydrogowych (zwycięstwo, remis, przegrana), na dwudrogowe (np. wygrana-przegrana). Zrobić to można stosując w zakładach na piłkę nożną rozmaite handicapy, na wynik i na bramki. Wtedy piłka nożna staje się tak dobra w obstawianiu, jak tenis, siatkówka czy MLB. W dłuższym czasie statystyki nie da się oszukać, lepiej mieć 50% szans na trafienie niż najlepiej przeanalizowane 33%.

Specjalizacja

Postaraj się wybrać dwie, trzy ligi, którymi interesujesz się szczególnie. Jeśli zamierzasz grać w sposób ciągły, niech jedną z nich będzie taka, która gra także w tedy, gdy w Polsce jest zima (na przykład ligi hiszpańskie lub któraś z azjatyckich). Zbieraj o nich każdą dostępną informację, analizuj składy drużyn, wcześniejsze spotkania, historię występów, listy transferowe, badaj zależności między ekipami. I przede wszystkim – oglądaj ich mecze! Po kilku sezonach osiągniesz biegłość, która pozwoli ci już na wstępie odrzucić mecze ryzykowne i zostawić w portfelu to, co warto zagrać. Pewne ligi są bardzo ciekawe do grania, ale niezwykle trudno znaleźć o nich niezależne informacje w jednym z europejskich języków. Wybieraj te, które jesteś w stanie weryfikować.

Selekcja

Unikaj grania spotkań w ligach, które są przeżarte korupcją. Nie bez powodu krajowe federacje nakładają kary na pewne drużyny. A i tak to, co widzimy, jest jedynie wierzchołkiem większej góry. Do lig ryzykownych zaliczyć można włoską Serie B, ligi tureckie, rosyjskie, niższe ligi francuskie, ligę serbską, chorwacką i ukraińską. Unikaj spotkań ryzykownych, takich jak spotkania derbowe, w których wynik bywa loterią. Nie graj spotkań lidera z outsiderem, mają niskie kursy i sprawiają problemy. Nie graj spotkań pucharowych ekip z czoła tabeli z drugo- i trzecioligowcami (zanim to zrobisz, sprawdź ile zespołów 2 i ekstraligowych w drodze do półfinału Pucharu Polski 2011 pokonał 3-ligowy Gryf Wejherowo).

Cierpliwość

Nie musisz grać codziennie. Nie popełniaj błędu tych, którzy grają co dzień, za małe stawki. W skali miesiąca tych małych stawek uzbiera się więcej, szanuj swój pieniądz. Lepiej wybrać starannie jeden, dwa mecze w tygodniu i „uderzyć” mocniej. Jednak jeśli jesteś na początku bukmacherskiej drogi, graj ostrożnie. Jeśli początkowo będziesz wychodził na zero w dłuższym czasie, będzie to osiągnięcie i znak, że masz potencjał profesjonalnego gracza. Pomyśl – skoro na początku drogi nie dajesz ogrywać się bukmacherom, jak groźny staniesz się dla nich, gdy zagłębisz się w świat zakładów sportowych na dobre?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.