Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Zakłady bukmacherskie od a do z

W Polsce niesłabnącą popularnością cieszą się zakłady bukmacherskie. Osoby znające się na sporcie mają szansę zamienić swoją sportowa wiedzę na realne pieniądze. Bukmacherzy przyjmują zakłady na wyniki wydarzeń sportowych takich jak mecze piłki nożnej, siatkówki, czy wyścigów konnych.

Osoba obstawiająca dane zdarzenie sportowe udaje się do bukmachera (STS, TOTO-MIX, czy Fortuny) i za określoną kwotę obstawia wynik. Jeśli poprawnie go wytypuje – otrzymuje wygraną. Oczywiście – im większa szansa na zajście danego zdarzenia, czyli przykładowo wygranej gości w meczu Polska – Anglia, tym mniejsza potencjalna wygrana. Dlatego też profesjonalni typerzy, którzy typowanie traktują jak swoją pracę, typują zdarzenia mało popularne, o wysokich kursach, ale także realnej szansie zajścia. Kluczem do sukcesu w typowaniu wydarzeń sportowych jest dogłębna analiza. Może okazać się bowiem, że zdarzenie sportowe z kursem 1.5 będzie miało mniejszą szansę zajścia aniżeli zdarzenie z kursem 3.5. Zawodowi typerzy spędzają nieraz kilka godzin nad analizą tylko jednego zdarzenia, czytając bieżącą prasę, informacje zamieszczone na stronach i forach internetowych. Dla nich bowiem liczy się minimalizacja ryzyka związanego z przegraną. Czy jest to opłacalne? jak najbardziej – trafny typ bukmacherski z kursem rzędu 3-4 to w końcu wygrana 300-400% wniesionej stawki!

W świecie bukmacherskim istnieje wiele rozmaitych systemów, które pomagają lub w pewnym stopniu minimalizują ryzyko przegranej. Jest to temat przez większość bardzo znany, aczkolwiek mało doceniany, choć nie wiadomo dlaczego.Wiadomo – nikt nie jest perfekcyjny w tym co robi i idealnych typerów nie ma, nawet najlepszym graczom zdarzają się błędy. Systemy bukmacherskie w pewnym stopniu zwiększają naszą szansę na ogranie bukmachera. Postaram się więc przedstawić te najpopularniejsze metody gry.

Systemy bukmacherskie – Progresja

Progresja – jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych systemów bukmacherskich, dających jednocześnie pewny zysk. System ten ma swoich zwolenników i przeciwników. Jedni twierdzą, że jest to droga do wielkich pieniędzy – inni, że to równia pochyła w kierunku bankructwa. Teraz coś o samym systemie: progresja to system bukmacherski, który polega na typowaniu najczęściej remisów , zazwyczaj w piłce nożnej. Polega ona na dwukrotnym zwiększeniu stawki w przypadku wygranej, natomiast w razie zwycięstwa wracamy do stawki początkowej.

Poniżej zamieszczę krótką symulację gry progresja na remisy pewnej drużyny Y:

  • Zaczynasz stawiając 2 PLN na remis pewnej drużyny, po kursie np. 3,15.
  • Gdy wybrana przez Ciebie drużyna osiągnie korzystny rezultat (tzn. zremisuje), jesteś na plusie i możesz obstawić kolejne 2 PLN na jej remis. Jeśli zaś pierwszy krok zakończy się niepowodzeniem, wtedy należy podwoić stawkę:
  • Stawiasz 4 PLN na X po kursie 3,15: jeśli uda Ci się trafić – wracasz do stawki początkowej, jeśli nie , stawiasz dalej i zwiększasz stawkę dwukrotnie – aż do osiągnięcia wygranej.

To taki krótki opis tego systemu. WAŻNE: Aby grać progresją należy mieć spory kapitał, ponieważ w przypadku długiego niepowodzenia będziemy musieli dokładać 2x więcej pieniędzy. W grze progresją należy wstrzymać się od obstawiania jakichkolwiek pucharów czy rozgrywek towarzyskich, ponieważ procentowe statystyki wystąpień remisów powinny być brane z samych lig. System ten wymaga dużej cierpliwości, ponieważ przez długi okres czasu można nie wygrywać, ale z czasem zysk przyjdzie. Jest to system tzw. „długofalowy”, gdzie obstawianie odbywa się w długim okresie czasu. Bardzo dużo zależy od wyboru odpowiedniej drużyny. To główny czynnik, od którego zależeć będzie nasz zysk. Najlepszymi ligami do gry progresją są 1 liga francuska, 2 liga francuska, 1 liga włoska, ponieważ występuje tam najwięcej remisów. Progresją najlepiej jest grać u internetowego bukmachera, ponieważ nie pobiera on 10% podatku od wygranej, posiada lepsze kursy niż bukmacher naziemny oraz ma możliwość obstawiania 24h na dobę. Grając tym systemem pamiętaj, że pod żadnym pozorem nie wolno opuszczać ci żadnego meczu tej drużyny w lidze, nawet, jeśli jesteś pewien że twoja drużyna na pewno nie zremisuje. Łamiąc tę zasadę możesz ponieść spore straty.

Systemy bukmacherskie – dziesiątka

Dziesiątka – system bukmacherski, polegający na dziesięciokrotnym powiększeniu kapitału. Polega on na tym, że kapitałem początkowym ( np. 5 PLN ) obracamy tak długo, aby uzyskać minimum jego dziesięciokrotność. Do tego systemu najlepsze jest małe AKO, oscylujące w granicach ~ 1,70. Mogą to być kupony akumulowane lub też single, w zależności od typującego. Wyjaśnię na przykładzie:

  • Kupon 1 Stawka: 5 PLN * 1,70 = 8,50 PLN
  • Kupon 2 Stawka: 8,50 PLN * 1,70 = 14,45 PLN
  • Kupon 3 Stawka: 14,45 PLN * 1,70 = 24,56 PLN
  • Kupon 4 Stawka: 24,56 PLN * 1,70 = 41,75 PLN
  • Kupon 5 Stawka: 41,75 PLN * 1,70 = 70,97 PLN

W tym przykładzie osiągnęliśmy o 20 PLN więcej niż chcieliśmy. Oczywiście można grać mniejszym AKO, jak komu wygodniej. System ten wymaga dobrej skuteczności, silnej woli no i przede wszystkim doświadczenia w obstawianiu.

Jak skutecznie typować?

Typowanie zdarzeń sportowych wcale nie jest takie łatwe jakby się mogło wydawać. Aby odnosić sukcesy w bukmacherce potrzeba sporej cierpliwości, mocnego charakteru, dużej wiedzy a także intuicji, która niekiedy pomaga nam trafnie wytypować dane spotkanie. W tym temacie przytoczę kilka rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę przy typowaniu.

Pierwsza bardzo ważna zasada: nie należy kierować się kursami! Każdy przeciętny typer oceniając dane zdarzenie patrzy najpierw na kurs. Jeśli ten go zadowala, to stawia, jeśli nie, to nie stawia. Prawdziwi typerzy tak nie robią. Kursy dla bukmachera wystawiają tzw. „oddsmakerzy”, którzy muszą w pewien sposób oszacować nawet kilka tysięcy spotkań. Bardzo często zdarza się, że popełniają błędy, dlatego niekiedy kurs ustalony przez bukmachera nie odzwierciedla dobrze szans obu drużyn. Przede wszystkim należy nauczyć się umiejętnie oceniać procentowe szanse obu drużyn na zwycięstwo w danym meczu. Można to robić poprzez śledzenie statystyk, ostatnich wyników tej drużyny w lidze. Niekiedy pomoże nawet własna intuicja lecz na nią za bardzo w bukmacherce bym nie liczył. Oczywiście – może się często sprawdzać, ale ryzyko postawienia meczu intuicyjnie jest o wiele większe niż gdybyśmy przeanalizowali dokładnie dane zdarzenie.

Podczas wybierania meczu, który chcielibyśmy zagrać, należy również zwrócić uwagę na ostatnie mecze obu drużyn. Są takie ekipy, gdzie przez większą część sezonu wygrywają, by w drugiej odnosić same klęski. Są również takie, które grają w kratkę i naprawdę ciężko jest przewidzieć jak dana drużyna spisze się w następnej kolejce. Do analizy spotkania powinno brać się 5 ostatnich spotkań dwóch drużyn. Następnie należy sprawdzić jak gospodarz radził sobie ostatnio u siebie i jak goście rywalizowali na boiskach rywali. Po takim szacowaniu szans może się okazać, że według ciebie gospodarz nie powinien przegrać tego meczu. Dlatego możesz zagrać albo 1, albo X lub też wariant bezpieczny, czyli 1X. Oczywiście jeśli goście zwyciężyliby, oznacza to, że albo źle zanalizowałeś spotkanie (takie przypadki się zdarzają i to dość często ), albo miałeś po prostu pecha. Kolejnym ważnym aspektem pomagającym nam trafnie wytypować dany mecz są kontuzje i kartki. Wielokrotnie zdarzało się, że jakiś ważny gracz danej drużyny musiał pauzować z powodu kontuzji lub nadmiaru kartek. Aby uchronić się przed stratami, należy przed meczem sprawdzać informacje, czy drużyna zagra w komplecie, czy jednak wystąpi bez kilku graczy. Takich informacji najlepiej szukać na stronach oficjalnych klubów, gdzie informacje pokazywane są na bieżąco, lub na portalach ( wiarygodnych !! ) o tematyce sportowej.

Również bardzo ważną rzeczą są mecze H2H ( Head-to-Head ). Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, że jedna drużyna zupełnie nie leży drugiej, przegrywa z nią wszystko co popadnie. W takich sytuacjach bardzo często gra się na drużynę faworyzowaną, ale nie należy zapomnieć, że każda seria może się kiedyś skończyć. Dlatego musimy najpierw dokładnie przeanalizować dane zdarzenie, w oparciu o statystyki, absencje, itd. Innym sposobem jest, jeśli widzimy, że jakaś drużyna nie może wygrać od dłuższego czasu, gra na jej zwycięstwo. Czyli w skrócie: gra na przełamanie. Tak jak wspomniałem każda seria kiedyś się kończy i może być to właśnie dziś. W wyborze takich spotkań oprócz analizy pomóc nam może głównie intuicja. Tutaj zależy od każdego z Was, czy trafnie wybierzecie moment do takiej gry. Równie ważnym czynnikiem decydującym o wyborze danego zdarzenia są warunki atmosferyczne. Gdy pada deszcz albo śnieg, murawa jest grząska, śliska nawierzchnia powoduje szybkie przesuwanie się piłki po murawie. Zawodnikom to takim boisku biega się znacznie ciężej, szybciej się meczą. W takich spotkaniach zazwyczaj pada mało goli albo nie ma ich wcale. Dlatego przed postawieniem meczu należy sprawdzić prognozę pogody dla miejsca, gdzie będzie rozgrywany mecz. Ostatnim, także ważnym czynnikiem jest to, ile drużyna gości ma km do pokonania by zagrać mecz. Często zdarza się tak, że drużyna musi pokonać nawet do 10 000 km , aby zagrać mecz. Są oni na pewno zmęczeni i ospali i ma to jakiś wpływ na ich grę.

Kończąc ten artykuł chciałbym zaapelować do wszystkich typerów, aby nie kierowali się samą intuicją lub uczuciami do danej drużyny. Powyższe czynniki, które zostały wymienione powinny Wam znacznie ułatwić obstawianie meczów i powinno się ich przestrzegać

Bukmacherzy internetowi

W świecie bukmacherskim jak wiadomo istnieją dwa rodzaje bukmacherów : bukmacherzy naziemni i internetowi. W tym artykule dowiecie się, dlaczego bukmacherzy internetowi są znacznie lepsi od „ojców bukmacherstwa”, bo tak nazywa się bukmacherów naziemnych. Bukmacherzy internetowi istnieją na polskim rynku już od ładnych paru lat, ale zdążyli przyciągnąć już rzeszę typujących. Podczas rejestracji bukmacherzy internetowi oferują userowi bardzo dobre bonusy pieniężne na start, co jest sporą zaletą. W ten sposób można szybko podwoić, lub nawet potroić pierwszą wpłatę. Najczęściej występują bonusy 50%, lub 100 %. Wszystko zależy od bukmachera. Drugim bardzo ważnym aspektem przemawiającym za bukmacherem internetowym jest brak podatku. W bukmacherze naziemnym jak wiemy od wygranej pobierany jest 10% podatek. Wielu typerów nie lubi, jeśli część jej wygranej wraca z powrotem do bukmachera. Dlatego najlepiej wybrać grę w Internecie gdzie takowego podatku nie ma. Brak podatku u bukmachera internetowego wcale nie oznacza, że kursy są niższe niż w buku naziemnym. Wręcz przeciwnie – kursy są lepsze, czasem nawet o 0,15 – 0,20 gr. Wydaje się to mało, ale w rzeczywistości wygrana na kuponie postawionym w bukmacherze internetowym będzie znacznie wyższa od tej którą zawrzemy w naziemnym. Kolejna sprawa: kolega podał Ci ciekawy, czasem nawet ustawiony mecz. Chciałbyś go postawić, ale masz daleko do Toto-mix lub STS. Czasem nie uda ci się postawić danego meczu i możesz stracić szanse na wielkie pieniądze. W bukmacherze internetowym możesz obstawiać nie wychodząc z domu, co jest wielkim ułatwieniem dla osób mieszkających na wsi lub mających do pokonania sporą odległość do bukmachera naziemnego. Tak jak mówiłem obstawiać można 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. Bukmacher internetowy jest czynny nawet w niedzielę i święta.

Bukmacherzy naziemni bardzo szybko usuwają z oferty mecze podejrzane i ustawione, zaś internetowi niekiedy zostawiają dane zdarzenie lub dają limit stawki ( np. na dane zdarzenie możesz obstawić maksymalnie 35 PLN ). To stwarza Ci ogromną szansę na wygranie sporych pieniędzy bez wychodzenia z domu! Pokonanie drogi do bukmachera naziemnego pochłania twój cenny czas, natomiast mając konto w bukmacherze internetowym obstawiasz sobie siedząc przed komputerem i słuchając muzyki. Jest to bardzo praktyczne i wiele osób ceni sobie taki sposób obstawiania. Poza tym bukmacher internetowy oferuje coś, czego nigdzie nie znajdziemy u bukmachera naziemnego – zakłady live. Jest to możliwość obstawiania meczu w trakcie jego trwania !! Przykładowo oglądając mecz w telewizji możesz jednocześnie obstawić dane zdarzenie, np. kto dostanie więcej kartek w danym przedziale czasowym, ile będzie rzutów rożnych w II połowie.. itd… Stwarza Ci to doskonałą okazję do zarobienia pieniędzy, bowiem bukmacher w trakcie spotkania ciągle zmienia kursy. Często przy takich zmianach popełnia błędy, bowiem nie w każdym spotkaniu uda mu się trafnie przewidzieć szanse obu zespołów. Dlatego śledząc jednocześnie mecz i obstawiając go, masz szanse na spory zysk. To da ci tylko i wyłącznie bukmacher internetowy. W trakcie wybierania zakładów do obstawienia, niektórzy bukmacherzy internetowi oferują bardzo ciekawe rzeczy. Mianowicie, podczas kliknięcia na dane zdarzenie wyskakuje nam ramka, w której pojawiają się wyniki ostatnich meczy obu drużyn, ich aktualna forma, wyniki H2H i inne ). Tak więc wszystko mamy w jednym miejscu. Zaoszczędzamy w ten sposób nasz cenny czas. W bukmacherze internetowym jest znacznie bogatsza oferta, niż u bukmachera naziemnego. Obstawiając zakłady bukmacherskie w internecie znajdziemy takie dyscypliny jak: Curling, Snooker, Siatkówka plażowa, nawet wyścigi konne. Zakładów tych nie ma u bukmacherów naziemnych,lub występują sporadycznie, co jest kolejnym plusem dla buka internetowego. Obecnie nawet mówi się, że era bukmacherów naziemnych dobiega końca. Tak więc bardzo możliwe, że STS i reszta będą musieli zwinąć interes z powodu braku klientów. Reasumując, bukmacher internetowy oferuje nam znacznie większe korzyści niż bukmacher naziemny, i każdy szanujący się typer powinien obstawiać w właśnie przez Internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.