Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Ryzyko w zakładach sportowych

Jeżeli decydujemy się na grę w zakładach sportowych musimy być świadomi faktu, że nasze pieniądze mogą ‘zniknąć’. Nie jest to jednak iluzja a prawda, która może dotknąć każdego.

Zakłady bukmacherskie mają niestety to do siebie, że każdy, nawet najlepszy gracz może w pewnym okresie czasu przechodzić załamanie, przez co skuteczność jego typów drastycznie spadnie.

Ryzyko to najprościej ujmując możliwość niepowodzenia. Każdy z graczy, który rozpoczyna swoja przygodę z bukmacherką musi być tego świadomy.

Zacznijmy więc od początku. Jeszcze przed dokonaniem wpłaty do bukmachera musimy zastanowić się czy pieniądze przeznaczane na grę możemy stracić. Istnieje takie ryzyko i każdy musi być tego świadomy, jeszcze przed postawieniem pierwszego zakładu. Wartość ryzyka określana powinna być za pomocą trzech, ogólnie dostępnych dla każdego parametrów.

Wysoki kurs = wysokie ryzyko

Kurs – jest to stosunek wartości potencjalnego zysku jaki możemy uzyskać do zaryzykowanej kwoty. Im większa więc wartość potencjalnego zysku do osiągnięcia, tym większe ryzyko. Drugim parametrem będzie natomiast prawdopodobieństwo uzyskiwania zysku. Jest to wartość proporcjonalna do ryzyka. Odchylenie standardowe również tanowi tutaj istotną kwestię – dla niektórych powyższe parametry są znane – nie bowiem chyba osoby, które nie widziała nigdy tabeli kursowej u swojego bukmachera. O prawdopodobieństwie na każdy z nas uczył się na matematyce i wie, że w sporcie nie ma nic pewnego.

Kiedy możemy zauważyć ryzyko w zakładach sportowych? Przypuśćmy, że obstawiamy finał Ligi Mistrzów. Tuż przed rozpoczęciem meczu dowiadujemy się jednak, że drużyna, na którą chcemy postawić nieoczekiwania straciła swojego najlepszego zawodnika i musi wystąpić bez niego. Wielu graczy w takiej sytuacji może zasugerować się tą informacją i ‘zaryzykować’ stawiając nie na tą drużynę, co planowano początkowo.

Ryzyko w sporcie jest nieodzowną jego częścią. Przenosi się to tym samym na zakłady bukmacherskie, które ryzyka posiadają aż nadto. Tylko od nas i naszej zdolności szacowania ryzyka zależy czy będziemy potrafili wybierać zdarzenia mniej ryzykowne czy nie. Pamiętajcie – podczas gry ryzykujemy pieniądze, które są rzeczą nabytą i na pewno każdemu z graczy trudno się jej pozbyć. Masło maślane wydawałoby się – a jednak! Nikt nie chce tracić swoich pieniędzy, każdy chce ich mieć odrobinę więcej – dlatego też podczas zatwierdzania kuponu pamiętajmy o ryzyku jakie się z tym wiąże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.