Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Rodzaje turniejów pokerowych

Jeżeli zaznajomiłeś się już z podstawowymi pojęciami pokera to na pewno wiesz, że pokerroomy oferują swoim graczom masą atrakcji w postaci turniejów pokerowych. Oto kilka odmian tych coraz bardziej popularnych rozgrywek.

Freerolle – jest to najpopularniejszy rodzaj turnieju pokerowego. Jest to turniej całkowicie darmowy, który ma na celu wyłonienie zwycięzcy z nawet kilku tysięcy graczy. Pule na wygrane nie są zazwyczaj małe przez co zupełnie za darmo możemy zbudować sobie pokaźny bankroll i przeznaczyć go na dalsza grę. Freerolle organizowane są przez pokerroomy z przeróżnych okazji. Nie ma to dla gracza zdarzenia. Jeżeli tylko nie przegapimy pokaźnego freerolla to mamy szanse na wygranie prawdziwych pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dalszą grę.

Sit & Go – drugim, bardzo popularnym turniejem pokerowym jest turniej Sit and Go. Istota tego turnieju jest bardzo prosta. Polega ona na wpłaceniu odpowiedniej kwoty do puli rozgrywki i uzbieraniu odpowiedniej liczby uczestników. Jeżeli taka liczba zostanie uzyskana przenosimy się od razu do stolika i rozpoczynamy grę. Im więcej dołożymy do puli poprzez wkupienie się, tym więcej do wygrania będzie z ogólnej puli. To samo tyczy się ilości zawodników – im więcej, tym wyższa pula.
Satelity – w największych pokerrromach dostępnych w Internecie możemy znaleźć także turnieje, które noszą nazwę Satelity. Jest to zazwyczaj darmowy turniej (lub z małym wpisowym), który ma na celu wyłonienie najlepszych graczy i zakwalifikowanie ich do większego turnieju, w którym nagrody są już bardzo pokaźne. Wielu graczy w ten właśnie sposób, sprzed pokojowego fotela dostało się na World Series of Poker i wygrało grube pieniądze. Może właśnie Ty będziesz następny.

Heads-up – kwintesencja pokera. Rozgrywka jeden na jednego. Jest to jedna z najchętniej wybieranych odmian turniejowego pokera. Nie oglądamy się tutaj na innych. Gramy po prostu swoje. Jeżeli mamy dobrą kartę i znamy się na pokerze, wiedząc jak grać, jest to odmiana turniejowa dla nas. Jeżeli praktycznie za każdym razem będziemy pasować, bo nasz rywal podbija, to niestety nie posiadamy jeszcze odpowiedniej wiedzy aby grać w tego rodzaju turniejach.

Poker posiada wiele odmian turniejowych. Na pewno będzie jeszcze okazja aby o nich napisać kilka słów więcej. Powyższe odmiany uznawane są za najczęściej wybierane i najbardziej grywalne na rynku pokerowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.