Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Istota zarządzania kapitałem w zakładach sportowych

Udało się! Założyłeś konto u bukmachera internetowego, posiadasz środki, które śmiało możesz przeznaczyć na grę i już nie możesz doczekać się aby obstawić swój pierwszy zakład w Internecie.

Nie wiesz jednak, że bardzo istotną rolę w zakładach bukmacherskich pełni tzw. Bankroll Management czyli Zarządzanie Kapitałem. Wielu, jak nie większość, graczy traktuje w ten sposób swoje zakłady: mam wolne środki, które mogę przeznaczyć na grę. Wpłacam, wygrywam, wypłacam. Nic prostszego!

Wiele osób tak myśli i prawdopodobnie 98% z nich niestety myśli nie poprawnie. Wpłacają pieniądze do bukmachera musimy być świadomi tego, że możemy je stracić. Zarządzanie kapitałem podczas obstawiania zakładów sportowych to jedna z najistotniejszych kwestii w bukmacherce. Jeśli nie będziemy potrafili dobrze gospodarować posiadanymi przez nas pieniędzmi to w bardzo krótkim czasie wszystkie te pieniądze stracimy.

Ważną kwestią podczas zarządania pieniędzmi jest ustalenie sobie odpowiedniego procentu posiadanej kwoty, która za każdym razem przeznaczać będziemy na kupon czy singiel. Jeżeli za pierwszym razem nie uda nam się wygrać, nie martwmy się. Posiadamy przecież jeszcze dużo środków z kapitału i śmiało możemy obstawić kolejny zakład.

Nigdy nie powinniśmy się odgrywać – jest to metoda, która zazwyczaj prowadzi na dno. Jeżeli raz przegramy i zaczniemy stawiać zdarzenia, na których się kompletnie nie znamy, w dodatku za większe pieniądze niż zamierzaliśmy na początku, to nasz kapitał w drastycznym tempie ulegnie uszczupleniu. Dlatego tak ważne jest ustalenie sobie stałej kwoty, za którą gram. Jeżeli w kapitale posiadamy np. 1000zł to załóżmy, że stawka naszego zakładu będzie ZAWSZE wynosić 5% kapitału początkowego. W tym przypadku będzie to 50zł. Jeżeli raz przegramy 50zł to nic się nie stanie. Co innego jeżeli będziemy chcieli się odegrać i zwielokrotnimy naszą stawkę narażając się na dodatkowe ryzyko utraty większości posiadanych przez nas środków.

Gracz, który nigdy nie miał do czynienia z zarządzaniem kapitałem długo na tym wózku nie zajedzie. Każda osoba, która ma styczność z zakładami powinna posiadać własne reguły gry i bezwzględnie się ich trzymać. Jest to trudna sprawa ale jeżeli uda nam się ją egzekwować to wyniki przyjdą wcześniej niż nam się to początkowo wydawało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.