Najlepsze promocje i bonusy bukmacherskie

Betclic bonus 100 PLNbiorę! bet365 bonus 200 PLNbiorę!
Cashack 123 PLNbiorę! Zakład bez ryzyka 111 PLNbiorę!
Bonus 350 PLNbiorę! Freebet 200 PLNbiorę!
Bonus 100 PLNbiorę! Freebet 25 EURbiorę!
Bonus 20 EURObiorę! Cashback 100 PLNbiorę!

Giełda zakładów Betfair

Wśród zakładów bukmacherskich coraz większą popularnością cieszą się giełdy zakładów. Największą z nich jest giełda Betfair, która praktycznie zdominowała rynek. Rolę wicelidera pełni giełda Betdaq.

Giełdy dają niezwykłą okazję do zarobku, standardowo oferują bowiem wyższe kursy (przekraczające nawet 20%) na spotkania niż proponują nawet najlepsi bukmacherzy. Dlaczego? Bo na giełdzie zakładów zakładamy się nie z bukmacherem, a z innymi graczami, przy czym możemy dowolnie określać zasady i wysokość kursów, po których chcemy się założyć, jeśli tylko znajdę się gracze, którzy zechcą podjąć taki zakład.

To nie koniec zalet giełdy. Jako, że zakładasz się z innymi graczami, na Betfair nie ma możliwości złapania limitów, możesz grać takie stawki, na jakie pozwala rynek. Giełda korzysta na każdym zakładzie, odejmując dla siebie określony procent, kocha więc zwycięzców. Im więcej grasz i wygrywasz, tym procent pobierane przez giełdę jest niższy, standardowo wynosi około 5%. Grubo ponad milion transakcji dziennie sprawia, że niemal zawsze znajdzie się ktoś, kto zechce się z Tobą założyć.

Poznaj back i lay

Giełda to wyższa szkoła bukmacherskiej jazdy, ale tylko pozornie gra na niej jest trudniejsza niż zakłady u typowego bukmachera. Podstawowa trudność polega na tym, że na giełdzie gra się zakłady określane mianem „wygra” – „nie wygra”, czyli back i lay. O ile gra na back bliźniaczo przypomina zakład na zwycięstwo jaki znamy z tradycyjnych zakładów, to największe problemy sprawia początkującym graczom zakład typu „lay”, oznaczający, że drużyna nie wygra (czyli każdy remis i zwycięstwo przeciwnika jest jednocześnie zwycięstwem gracza). Tu nie stawia się bezpośrednio na typ „nie wygra” ale określa się, jaką kwotę chciałoby się wygrać na takim zakładzie (a giełda automatycznie wyliczy, jaką kwotę trzeba będzie zaryzykować, a więc postawić na rynku, aby było to możliwe). To tak zwana kwota zobowiązania. Na szczęście Betfair wszystkim początkującym graczom oferuje samouczki i videoporady, dzięki którym skomplikowane początkowo sposoby zawierania zakładów staną się jasne i oczywiste.

Greenbook, marzenie każdego gracza

Giełda zakładów pozwala na osiągnięcie zysku niezależnie od wyniku obstawianego spotkania. Taka sytuacja jest możliwa, gdyż kursy przed spotkaniem jak i podczas jego trwania ciągle się zmieniają. Można więc najpierw założyć się o to, że wybrana drużyna przegra, a później – w zależności od trendów kursu, że wygra. Sytuacja, w której bez względu na wynik meczu osiągniemy zysk, nazywana jest greenbookiem (bo sytuacja wygranej zaznaczana jest na Betfair kolorem zielonym).

Na szczęście nie trzeba wyliczać wszystkiego ręcznie (choć po jakimś czasie i to nie będzie wielką sztuką). Giełdzie zakładów dedykowanych jest wiele programów, które ułatwiają grę, jak Fairbot czy Geek’s Toy. Niektóre z nich są darmowe, inne wymagają wykupienia abonamentu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Obstawianie zakładów bukmacherskich, gra w pokera oraz w gry kasynowe jest możliwa jedynie z lokalizacji, których regulacje prawne na to pozwalają. Pamiętaj o odpowiedzialnym hazardzie i zarządzaniu pieniędzmi.